Kısa Boylu Kadınlar için Elbise ve Etek Seçimi
23.02.2023

Kısa Boylu Kadınlar için Elbise ve Etek Seçimi

Doğru elbise ve etekleri seçmek birçok kadın için, özellikle de minyon veya kısa boylu olanlar için zor olabilir. Amaç, sizi daha kısa veya orantısız gösteren stillerden kaçınırken dengeli bir görünüm yaratmak ve vücut şeklinizden en iyi şekilde yararlanmaktır. Bu blog yazısında, kısa boylu kadınlar için mükemmel elbise ve eteklerin nasıl seçileceğine dair bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız. 

Elbise Kesimi ve Modeli

A kesim etekler ve elbiseler, kısa boylu kadınlar için harika bir seçenektir. Çünkü bu etek ve elbiseler zarif bir siluet yaratır ve boyunuzu uzun gösterebilir. A-line şekli belden itibaren kademeli olarak genişleyerek bacak boyunun olduğundan uzun görünmesini sağlayacaktır.. Bu stil tüm vücut tipleri için uygundur. Dolayısıyla A kesim etek ve elbiseler mutlaka dolabınızda olması gereken parçalardandır.

Yüksek belli etekler gövdenin üst kısmını daha kısa gösterir ancak bacak boyunu da uzun gösterecektir. Ancak kısa boylu kadınlar yüksek bel etekler yerine kalçaların hemen üzerine oturan daha düşük belli stilleri tercih edebilirler. Bu görünüm bacak boyunu uzun gösterecek ve gövde kısmını da eşitleyerek hoş bir hava yaratacaktır.

Desenli Etek ve Elbiseler

Dikey çizgiler ya da baskılar da özellikle etek ve elbiselerde daha uzun boylu görünmenizi sağlayabilir. Dikey çizgili bir elbise veya etek seçerken, çizgilerin çok geniş olmadığından emin olun. Çünkü bu tam tersi bir etki yaratarak hem kısa hem de olduğunuzdan kilolu görünmenize yol açabilir. Özellikle kontrast renklerde çok kalın çizgiler kullanıldığında vücudun bütün görünümü bozulacak ve göz yanılsaması yaratacaktır. Bu durum elbette hem şık hem de güzel bir görünümden uzak olacaktır.

Etek Boyu Seçimi

Diz hizasında etekler ve elbiseler kısa boylu kadınlar için olmazsa olmazdır. Diz hizası etek boyu kullanımında bacak görünümü dengeli ve eşit bir görünüme sahip olur. Dizin hemen üstüne veya diz hizasına denk gelen bir etek veya elbise seçtiğinizde zarif ve dengeli bir görünüm yatabilirsiniz. Bodycon elbiseler ve kalem etekler gibi fit stiller kısa boylu kadınlar için harika bir seçenek olabilir. Bu stiller kıvrımlarınızı sarar ve mükemmel bir görünüm yaratarak bacaklarınızı uzun görünmesini sağlar. Fakat bu elbiselerin ya da eteklerin vücudunuzu sarması gerekmektedir. Bol ve salaş bir etek ya da elbise seçerseniz bu sizi daha kısa gösterebilir.

Uzun yada midi eteklerin yalnızca uzun boylu kadınlara yakışacağı yönünde bir algı vardır; ancak bu da bir yanılgıdır. Model seçimine bağlı olarak midi boy ve uzun elbiseler de kısa boylu kadınlar tarafından tercih edilebilir. Kalça kısmından oturan ve aşağı doğru hafif bollaşan modeller kullanılabilir, yan kısmında yırtmaç bulunan modeller de hareketli bir görünüm yaratarak şık bir seçenek oluşturacaktır.

Elbise Seçimleri

Elbise seçimlerinde boy olarak renk bloklarından kaçınmalı ve tek renk elbiseleri tercih etmelisiniz. Elbise kullanımında aksesuar seçimi de önemli bir konudur. Uzun yada midi boy dar elbiselerde kemer kullanımı şık görünse de kısa boylu kadınlarda vücudu böleceğinden şık bir görünüm olmayacaktır. Yine aynı şekilde elbise üst kısmı V yaka yada U yaka tercih edilebileceği gibi, bel, omuz gibi bölgelerde detayları bulunan elbiseler de yine vücutla uyum sağlayacak ve görünümde bütünlük yaratacaktır. Aksesuar seçimleri de yine elbisenin modeline uyumlandırılarak kullanılmalıdır. Örnek olarak karın bölgesine yakın dökümlü ve uzun kolye seçenekleri yerine boyun hizasında ve göğüs hizasında kolyeler tercih edilmelidir.

Kadın Mini Elbise ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Uzun elbiseler tercih ederken tamamen dapdar seçenekler yerine bel kısmından bollaşarak inen ve yırtmaçlı hareketli parçaları tercih edebilirsiniz. Kemersiz olarak kombinleyebilir ve koyu renk tercihinizle bütünlük yaratabilirseniz. Seçtiğiniz elbisenin boy uzunluğu ne olursa olsun altına kullanacağınız ayakkabılarda platform topuklardan uzak durun. Evet boyunuzu uzun gösterir ancak, vücut yapınız minyonsa kaba bir görünüm oluşturur. Bu yüzden elbiselerin altına ince topuklu ayakkabılar tercih ederek hem bileklerinizi ince gösterebilir hem de elbisenizle zarif bir kombin oluşturabilirsiniz.

Tamamen bol kesim elbiseler tercih ettiğinizde vücut hatlarınız belirgin olmayacağında boyunuz olduğundan kısa görünebilir. bu yüzden vücudunuza ve hatlarınıza uygun kesim ve modelleri tercih etmelisiniz.

Kadın Midi Elbise ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Etek Seçimleri

Elbise tek parça bir giyim ürünü olduğundan tek tercihle güzel bir kombin yakalamak mümkündür. Ancak etek tercih edildiğinde kullandığınız üst giyim ürünü için de özen göstermeniz gerekir. Kısa boylu kadınların etek giyerken en sık yaptığı hatalardan biri de üst giyimde etekten farklı bir renk tercih etmeleridir. Farklı renk alt-üst kombini yapıldığında ister istemez vücudun üst kısmı ve alt kısmı bölünmüş bir görüntüye sahip olacacaktır. Ancak renk seçimi ne olursa olsun alt-üst kombini aynı tonlamalarda yaparsanız, vücut bütün bir görünüme sahip olacaktır ve kısa boy bir dezavantaj olmaktan çıkacaktır.

Kadın Etek ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Desenli etekleri tercih edebilirsiniz; ancak mutlaka desen içerisinde bir renk seçerek üst kombininizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kısa boylu kadınlara en çok yakışan seçeneklerden biri de mini etekler olacaktır. Eğer bacak yapınız uygunsa mini eteklerle dökümlü kazakları yada tshirtleri kombinleyebilirsiniz.

Hem günlük giyimde hem de iş yaşamınızda diz hizasında dar kalem etekler de şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kalem eteklerinizle aynı renk dar gömlekler ile şık iş kadını kombinleri de oluşturabilirsiniz.

Elbette yalnızca elbise ve etek model-renk seçimleri değil, birlikte kombinleyeceğiniz en küçük aksesuara kadar doğru seçimler yapmanız vücudunuza uygun giyinmenize ve tarz sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Doğru elbise ve etek seçimi yaptıktan sonra özgün tarzlar yaratacak aksesuarları da seçmelisiniz. Giydiğiniz ayakkabıdan üzerinize alacağınız hırkanın boyu, kullanacağınız çanta büyüklüğünden seçeceğiniz küpe ve kolyeler de şıklığınızı oluşturacak unsurlardır. Kıyafetleriniz konusunda doğru seçimleri yapsanız bile aksesuarlarla desteklemeniz gerekir. Vücut yapınız nasıl olursa olsun sadece popüler ürünlerden oluşan moda ürünlerini değil, kendinize en yakışan modelleri tercih etmeniz her zaman özgün ve şık bir tarzınız olmasına yardımcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.