Kilolu Kadınlar için Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?
16.02.2023

Kilolu Kadınlar için Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Fazla kilolu kadınlar için doğru pantolonu seçmek göz korkutucu bir iş olabilir, çünkü rahat oturan ve vücudu saran pantolonlar bulmak zor olabilir. Ancak biraz bilgi ve bazı faydalı ipuçlarıyla vücut tipiniz ne olursa olsun hem şık hem de rahat pantolonlar bulabilirsiniz. Her şeyden önce, vücut şeklinizi ve hangi stillerin vücudunuzu en iyi şekilde gösterebileceğini anlamak önemlidir. Fazla kilolu kadınlar genellikle kalçalarında, bacaklarında ve karınlarındaki fazla kilolardan dolayı şık ve rahat bir pantolon bulma konusunda problem yaşayabilmektedirler. Aynı zamanda bu bölgelerde çok dar olan pantolonlar rahatsız edici olabilir. Tam kemerli yüksek belli pantolonlar, karnını düzeltmeye ve şekillendirmeye yardımcı oldukları için karınlarında fazla kilo taşıyan kadınlar için iyi bir seçenektir. Bununla birlikte korseli pantolonlar da karın bölgesini toparlamak için iyi bir tercih olabilmektedir. Bu arada geniş paçalı pantolonlar kalça ve bacakları dengelemeye yardımcı olarak daha orantılı bir görünüm yaratabilir.

Kumaş Seçimi

Aşırı kilolu kadınlar için pantolonda kumaş seçimi, pantolonun genel konforunu ve uyumunu büyük ölçüde etkileyebileceğinden önemli bir husustur. Doğru kumaş, kıvrımlara sarılmaya, esneme ve destek sağlamaya ve gurur verici bir siluet oluşturmaya yardımcı olabilir. Öte yandan, yanlış kumaş seçimi vücudunuzu olduğundan daha kilolu gösterebilmekle birlikte rahatsız edici de olabilir. Pantolon alışverişi yaparken kumaşa da dikkat etmek önemlidir. Pamuk veya spandeks karışımları gibi esnek ve rahat kumaşlardan yapılmış pantolonları tercih edin; bunlar kıvrımlarınızı saracak ve üzerinize tam oturacaktır. Esneme olasılığı daha düşük olduğundan ve kısıtlayıcı hissettirebileceğinden sert, ağır kumaşlardan kaçının.

Doğru stili ve kumaşı seçmenin yanı sıra pantolonunuzun uyumuna da dikkat etmek önemlidir. Pantolon denerken, bel ve kalça çevresinde rahat olduklarından ve belden yırtılmadıklarından veya çekmediklerinden emin olun. Onlarla giymeyi planladığınız ayakkabılarla pantolon denemek de iyi bir fikirdir, çünkü bu, genel uyum ve uzunluk hakkında daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Fazla kilolu kadınlar için pantolon seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör de uzunluktur. Boy olarak kısa pantolonlar modaya uygun olabilir, ancak karınlarında fazla kilo taşıyan kadınlar için rahatsız edici olabilirler. Yüksek belli pantolonlar ise özellikle topuklular ile giyildiğinde kişiyi hem daha zayıf hem de daha uzun gösterebilmektedir.  

Renk Seçimi

Kilolu kadınlar için pantolonlarda renk seçimi şık ve zarif bir görünüm için önemlidir. Çünkü doğru renkler ile vücudunuza uygun bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Yanlış renkler ise dikkati istenmeyen bölgelere çekebilir ve sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Kilolu kadınlar için pantolon rengi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri koyu renkleri tercih etmektir. Siyah, lacivert ve koyu kahverengi gibi koyu renkler zayıf bir görünüm yaratarak gözü vurgulamak istemeyebileceğiniz bölgelerden uzaklaştırır. Daha rahat, gündelik bir görünüm yaratmak istiyorsanız bej veya beyaz gibi daha açık renkleri tercih edin. Bununla birlikte, daha açık renklerin de özellikle çok dar olduklarında veya istenmeyen bölgeleri ortaya çıkardıklarında, rahatsız edici olabileceğini unutmamak önemlidir. Bundan kaçınmak için, daha bol, daha rahat stillerde daha açık renkleri tercih etmek en iyisidir. Zayıflatıcı bir etki yaratmanın bir başka yolu da tek renkli pantolonlar seçmektir. Bu, baştan ayağa tek renk giymeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu da vücudu uzatmaya ve zayıflama etkisi yaratmaya yardımcı olmaktadır. 

Kadın Pantolon ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Kendinizi cesur hissediyorsanız, daha parlak veya desenli pantolonlarla gardırobunuza biraz renk katmayı düşünebilirsiniz. Kırmızı veya sarı gibi cesur renkler kıyafetinize ilgi ve stil katabilir ve çizgili veya puantiyeli gibi desenli pantolonlar silüeti kırmaya ve dikkati istenmeyen bölgelerden uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, cilt tonunuzu ve vücut tipinizi yansıtan desen ve renkleri seçmek ve çok yoğun veya bunaltıcı renklerden kaçınmak önemlidir. Dolayısıyla vücut şeklinizi anlayarak, pantolonunuzun uyumuna, kumaşına ve uzunluğuna dikkat ederek ve farklı stil ve renkleri deneyerek hem rahat hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Son olarak, farklı stil ve renkleri denemekten korkmayın. Siyah, lacivert ve kahverengi gibi nötr renkler her zaman güvenli olsa da cesur renkler ve desenler gardırobunuza eğlenceli bir kişilik katabilir. 

Desen Seçimi

Kilolu kadınların desenli modelleri tercih etmesi önerilmese de biz bu şekilde düşünmüyoruz. desenli pantolonları seviyorsanız model ve rengine bağlı olarak elbette tercih edebilirsiniz. Ancak çok büyük desenlerden ziyade daha minimal seçenekleri tercih etmeniz daha şık bir seçenek olacaktır. Büyük desenlerde ise pastel tonlarda desenler ve kontrast renkler içermeyen kumaşları tercih edebilirsiniz. Böylece hem rahat hem şık bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Eğer çizgili giyim ürünlerinden hoşlanıyorsanız boyuna çizgili desenler yada yine kumaşın kendi renginde dikiş ile sağlanmış dikine çizgili pantolonları tercih edebilirsiniz. Ancak tabii bu kombinin bütünlük sağlayabilmesi için mutlaka üst giyim ürününde düz renk ve aynı tonlarda ürünleri tercih etmelisiniz.

Kilolu Bölgelere Göre Giyim 

Giyim konusunda pek çok ince dokunuşla vücudunuza uygun ürünleri seçebilir, hem şık hem de güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bölgesel kusurları kapatmak için nasıl doğru giyinebileceğinize dair size birkaç tüyo verelim.

Karın Bölgesi Kilolu Olan Kadınlar için Pantolon Seçimi

Öncelikle bel yüksekliği olarak normal yada yüksek bel tercih etmelisiniz. Düşük bel pantolonlar bel bölgenizi sıkacağından hem kötü bir görünüm hem de rahatsız bir seçenek olacaktır. Yüksek bel fit bir görünüme yardımcı olacak ve kusurlu bölgelerin daha düzgün görünmesine yardımcı olacaktır. 

Aynı şekilde dar paça pantolonlar yerine boru paça ve bol paça tercih etmelisiniz. Paçalara doğru daralan bir görüntü bel bölgenizi olduğundan kalın gösterecektir. Ancak boru paça daha düzgün bir görünüme yardımcı olacağı gibi, ispanyol paça modeller de hem bacak boyunu uzun hem de beli ince gösterecektir.

Kalın Bacaklara Sahip Kadınlar için Pantolon Seçimi

Bu konuda pantolon seçmekte sıkıntı çekiyorsanız yine dar paçalardan uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Paraşüt pantolon ve palazzo pantolonları tercih etmeniz doğru bir seçenek olacaktır. Beden olarak bacaklarınıza oldukça dar şekilde yapışan ve günlük kullanımda da sizi rahatsız edecek parçalar yerine, rahat ve modern kesimleri tercih edebilirsiniz.

Basen Bölgesi Kilolu Olan Kadınlar için Pantolon Seçimi

Yine tamamen dar paça olan pantolon modellerinden uzak durmanızı öneririz. Bileklere doğru sıkılaştıkça basen bölgesi olduğundan daha toplu olarak gösterecektir. Yine palazzo pantolon ve paraşüt modellerden tercih edebilirsiniz. Böylece pantolon modeli vücudunuzun orantılı görünmesine yardımcı olacaktır. Jean seçimlerinde ise cepleri büyük modelleri tercih edebilirsiniz.

Kısa Boylu ve Kilolu Kadınlar için Pantolon Seçimi

Kesinlikle ispanyol paça ve yüksek bel pantolonları tercih etmelisiniz. Bu sayede hem bacak boyunun uzun görünmesini sağlayabilir hem de fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi vücut tipiniz nasıl olursa olsun doğru seçimleri yaparak hem rahat hem de şık giyinmeniz mümkün. Vücudunuzu iyi tanıyarak ve modaya değil vücudunuza uygun giyim ürünleri seçerek hem günlük yaşam, hem iş yaşamı hem de şık giyimde harikalar yaratabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.