Boy ve Kilonuza Göre Etek Seçimi
13.01.2023

Boy ve Kilonuza Göre Etek Seçimi

Kadın giyimde etek ürünlerinin oldukça önemli bir yeri vardır. Her kadın etek giymekten hoşlanır, kendisini güzel ve rahat hisseder. Etek ürünlerinin de çok fazla çeşidi bulunduğundan her kadının dolabında farklı boy ve modellerde birkaç etek illa ki bulunur. Sıcak mevsimlerde ayrı soğuk kış günlerinde ayrı rahatlıkla kullanılabilecek pek çok model ve kumaş seçeneği de bulunur. 

Ancak etek giyim ürünlerini kullanırken şık bir görünüm yakalamak ve rahat etmek için kişinin kendi vücut yapısı, boy ve kilosuna göre seçim yapması önemlidir. Bu yazımızda sizlere farklı vücut yapılarına göre nasıl etekler tercih edeceğinizden bahsedeceğiz.

Öncelikle eğer tüm kıyafetler için tercihlerinizi vücudunuza uygun şekilde yaparsanız hem şık bir giyim tarzına sahip olursunuz hem de kendinize en çok yakışan ürünleri bularak kendinizi daha özgüvenli ve rahat hissedersiniz. Yalnızca uzun boylu yada kısa boylu olmanız, kilolu yada zayıf olmanız bu seçimlerde etkili değil, vücut yapınız ve hatlarınızın belirginliği de bu seçimlerin size yakışır düzeyde olmasını doğrudan etkiler. Bu özellikleri doğru kumaş, renk ve model seçenekleriyle birleştirdiğinizde şık bir giyim tarzına sahip olabilirsiniz.

Uzun Boylu ve İnce Yapılı İseniz Etek Seçimi

Eğer bu vücut yapısına sahipseniz beğendiğiniz her boyda eteği tercih edebilirsiniz. Mini etekler zarif ve çekici bir görünüm kazandıracak, midi etekler rahat bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak, maksi etekler de uzun yapınızla uyum içerisinde oldukça şık görünecektir. Çan etek modelleri de yine ince yapınızla uyum sağlayacak ve hareketli bir görünüm yaratacaktır. Uzun boylu ve zayıf kişilerin kaçınması gereken etek modeli ise dapdar ve ayak bileğine kadar inen modellerdir. Vücut yapınızdan ötürü olduğunuzdan daha ince görünebilir ve kıvrımsız bir görünüm oluşmasına neden olabilirsiniz. Bunca seçenek arasından uzun var dapdar modelleri elemeniz sizin için akıllıca görünüyor.

Kadın Etek ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Uzun Boylu ve Kilolu Yapıda İseniz Etek Seçimi

Uzun boylu olmanız size bu konuda avantaj sağlayacak ve yine geniş bir etek modeli seçeneğiniz olacaktır. Eğer kilolarınız bazen bölgenizde toplanıyorsa bel kısmından bollaşan etek modellerini tercih edebilirsiniz. Kalem etek tercih etmeniz belinizi olduğundan kalın gösterecektir. Mümkün olduğunca etek uçları hareketli modeller tercih edebilirsiniz. Boy olarak ise midi ve maksi boy etekler kullanışlı olacaktır. Eğer kilolarınız karın bölgenizde yoğunlaşıyor ise, etek uçları hafif hareketli belden bollaşan midi boy bir etek ile dökümlü kazakları tercih edebilirsiniz. Dar etekler tercih ediyorsanız tek tarafı yada iki tarafında yırtmaç detayı bulunan etekler yine hareketli bir görünüm katacak ve kilo yapınızın makul görünmesini sağlayacaktır.

İş Hayatında Kadın Giyim yazımız da ilginizi çekecektir.

Kısa Boylu ve Zayıf İseniz Etek Seçimi

Mini etekler kısa boylu ve zayıf vücut yapısına sahip kişiler için en doğru etek seçeneği olacaktır. Minyon bir görünümde mini etek oldukça çekici görünebileceği gibi sevimli bir görünüm de ortaya çıkarabilecektir. Mini ve dar etekleri günlük hayatta, iş yaşamında, özel gecelerde rahatlıkla tercih edebilir, topuklu ayakkabılar, düz sandaletler, spor ayakkabılarla rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.Aynı zamanda kısa ve çan etekleri de tercih ettiğinizde size yakışacaktır. Minyon vücut yapısına sahip kadınlar yaş olarak da olduklarından ufak gösterdiklerinden kat-kat etek modelleri yada çan etek modelleri de sevimli bir görünüm yakalamalarına yardımcı olacaktır. Kış mevsiminde kalın opak çoraplar, çan etek ve zarif bir topuklu ayakkabının hem sade hem şık kombini sürekli tercih edilebilir olacaktır. Kısa boylu ve zayıf kadınların uzun etek tercih etmesi pek önerilmez. Çünkü uzun etekler hem olduğunuzdan zayıf hem de olduğunuzdan daha kısa bir görünüm yakalamanıza neden olacaktır. Ancak uzun etekleri beğeniyor ve illa ki giymek istiyorsanız yırtmaçlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kısa Boylu ve Kilolu İseniz Etek Seçimi

Kısa boylu ve kilolu vücut yapısına sahip kadınların diz hizasında ve hafifçe bollaşan yapıda etekler tercih etmeleri gerekir. Eteğin bir kenarı yada iki kenarında yırtmaç bulunması da yine hareketli bir görünüm katacağından bel bölgesini daha ince gösterecektir. Daha uzun etekler tercih etmek istiyorsanız etek yerine bel kısmından hafif bollaşan modeller tercih etmeniz vücut yapınızı daha fit gösterecektir. Çok dar ve mini etekler giymek olduğunuzdan kısa görünmenize sebep olacağı gibi, bol etekler de olduğunuzdan şişman görünmenize neden olacaktır.

Geniş Basenlere Sahip İseniz Etek Seçimi

Geniş basenlere sahip vücut yapısına sahipseniz boyunuzun kısa yada uzun olması farketmeksizin bol kesimler tercih etmeniz gerektiği fikri tamamen yanılgıdır. Aksine yüksek bel ve kalça basen kısmı dar ve aşağıya doğru hafif bollaşan modelleri tercih etmek, kusurlu bölgeyi kamufle etmenize yardımcı olacaktır. Kabarık etekler ise basenlerinizi olduğunuzdan büyük gösterecektir.

Geniş Karın Bölgesine Sahip İseniz Etek Seçimi

Basen bölgeniz normal ancak karın bölgeniz geniş ise çan etek ve kalem etek modellerini tercih edebilirsiniz. Kalem etek fit bir görünüm kazanmanıza yardımcı olurken, çan etek de kusurlu bölgeyi kamufle etmenize yardımcı olacaktır.

Küçük Basenler ve İnce Bacaklara Sahip İseniz Etek Seçimi

Mümkün olduğu kadar dar kesim, midi ve maksi boy etekleri tercih edebilirsiniz. Mini etekler bacaklarınızı olduğundan ince gösterecektir. Kalça kesimi oturan kalem etek modellerini tercih edebilirsiniz. Maksi boy eteklerde ise mutlaka yırtmaçlı etekler tercih etmelisiniz. Kalça yapınız ince ise pileli ve etek ucu hareketli, kalçadan hafif bollaşan etekler de şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kalın Bel Bölgesine Sahip İseniz Etek Seçimi

Bel bölgeniz kalın ise midi boy etekler kesinlikle yanlış seçim olacaktır. Belden bollaşan etek modelleri tercih etmeniz belinizi olduğundan ince göstereceği gibi dikkati de bacaklarınıza çekerek çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Mini etekler tercih edebilirsiniz, maksi etekler tercih ederken de tek yanında yırtmaç bulunmasına özen gösterirseniz vücut yapınız orantılı görünecektir.

Kalın Ayak Bileklerine Sahip İseniz Etek Seçimi

Bol ve geniş etekler tercih etmelisiniz; ancak etek ucu ya bileklerinizi kapatacak şekilde uzun yada diz hizasının üzerinde olmalıdır. Eğer bileklere yakın etek boyları tercih ederseniz dikkati daha çok bilek kısmına çekersiniz.

Vücut hatlarınızı iyi tanıyarak kendiniz için en uygun etek modellerini seçebilirsiniz. İyi giyinmek yalnızca moda olan ürünleri giymek ve aynı kombinleri yapmak demek değildir. İyi bir giyim tarzı için kişi vücudunu iyi tanımalı, kusurlu noktalarını bilmeli ve vücuduna uygun renk ve model tercihlerinde bulunmalıdır. Günümüz standartlarında kadın giyim ürünleri oldukça fazla model içermektedir. Tabii bunun bir getirisi olarak da pek çok farklı tarzda giyim ürünleri bulunmaktadır. Ancak elbette herkesin vücut yapısına farklı modeller uymakta ve kendi tarzını da bu kendisine yakışan modellere göre oluşturmaktadır. Güzel giyinmenin ve tarz sahibi olmanın ilk koşulu vücudu iyi tanımak ve kişinin kendisine yakışacak modelleri tercih etmesidir. Bir modeli yada dönemin modasını ne kadar çok beğenirseniz beğenin eğer size uygun olmadığını düşünüyorsanız bu tarz kombinlerden de kaçınmalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.